Masakra ne Mallakaster, xhaxhai: Familjes se viktimes u kam borxh koken| ABC News Albania

Διασκέδαση

Një ngjarje makabre ka ndodhur më 5 janar në fshatin Gjerbës të Mallakastrës, ku një 16-vjeçar dhunoi e vrau nusen e xhaxhait, me dy shokë të tij me të cilët kishte hyrë në banesë për ta grabitur. Drita Saliaj u gjet e pajetë në rezervuarin e fshatit dy ditë pas ngjarjes, nga polumbarët e forcave RENEA.
Në një rrëfim xhaxhai i Luisit, Ilir Saliaj thotë se nipi i tij ishte një fëmijë i parregullt.
“Në datën 5 më merr mamaja e Luisit në telefon dhe më thotë se diçka ka ndodhur. Jemi nisur drejt fshatit ku Luisi është nip. Nuk e mbajta dot veten dhe e kam dhunuar për të më treguar se çfarë ka ndodhur. Ai më thotë se nuk ka marrë pjesë në vrasje, e kanë bërë të tjerë. Në moment nisemi drejt komisariatit të Policisë Mallakastër. Policia kur e kemi dorëzuar e mori dhe e kanë ngjitur në katin e tretë ku ishte shefi i komisariatit, fëmija i ka treguar të gjitha. Ka thënë se ka shkuar me një shok tjetër, kanë pirë kafe, më pas e kanë vrarë. Nipi është shprehur se nuk ka marrë pjesë në vrasje, dhe gjithashtu ka treguar se e kanë mbytur me peshqir. Më pas e ka marrë dikush tjetër nga fshati që e ka hedhur. Policia ka marrë po djalin nga fshati Çërrilë.
Xhaxhai ka folur për nipin e tij duke u shprehur se cilësohej si fëmijë i parregullt.
“Është djali i keq, i hedhur, përdorues hashashi, është djalë pa shkollë. Një fëmijë mashtrues dhe nuk mund ti besosh asnjë fjalë”, tha ai.
I pyetur se nëse familja ka pasur konflikte me familjen e të ndjerës ai shprehet se nuk ka pasur, vetëm disa fërkime të vogla.
Ai thotë se nuk i kanë pranuar në varrim, “sipas të dhënave që kemi dëgjuar ndoshta familjarët nuk e dinë versionin e saktë” tregon ai.
Ai tregon se mamaja e Luisit është në gjendje të rëndë. I pyetur për deklaratat e banorëve të zonës të cilët kanë thënë se mamaja e Luisit ka shkuar pranë familjes së Dritës, ai thotë se kjo nuk është e vërtetë. “Ajo është larguar në datën 27 dhjetor nga fshati Gjerbës dhe është vendosur te i ati. Luisi gjatë këtyre ditëve pothuajse ka qenë i larguar nga shtëpia, vinte në darke”, tregon ai.
Më tej ai tha se për këtë që Luisi ka bërë dua drejtësi edhe të varet. Familjes së viktimës u kam borxh kokën pavarësisht se këtë e ka bërë nipi, ata janë në të drejtën e tyre”, tha ai.
Gjithashtu ai bën një thirrje që të mos deformohen gjërat, e vërteta është kjo që po them unë. Xhaxhai i tij thotë më tej se nuk do ta takojë nipin e tij sa të jetë gjallë, ndërsa thotë se babai i Luisit ka rënë në gjendje shoku. “Të dy prindërit janë në gjendje të rëndë”, thotë ai.

Σχόλια

 • GENTI HALILI
  GENTI HALILIΠριν 6 ημέρες

  ore legen hiqi sizet se nga kinezi i ke marre o fshatar

 • Donika Duraku
  Donika DurakuΠριν 7 ημέρες

  Fmija i keq

 • Edison Nothorius
  Edison NothoriusΠριν 8 ημέρες

  Kishe.pin ashash truri vogel nuke punon seshte ivetedishem

 • Bedri Bekteshi
  Bedri BekteshiΠριν 9 ημέρες

  Po ta kishi folur vetem realitetin ju me Zyze kishi folur ju pa Zyze,kejo eshte edhe tregon se ju genjeni edhe mshifeni fytyren e juaj te zhytur

 • Linda Semso
  Linda SemsoΠριν 9 ημέρες

  Po dhe.Romët.pa shkollë janë po nuk vrasin.cfarë i hedhur më thua ti të pëlqejnë.ekrani

 • Gjon
  GjonΠριν 9 ημέρες

  Ajeni Njerez more ju apo monstra? Po edhe monstrat nuk jan aq te kqij si ju Shqiptart ne shqipri! Krejt hajna krejt kriminela krejt drogaxhi krejt tpamoralshem. Ju nuk jeni vellezrit tone asesi. Qdo dit degjojm veq krime krime krime. Duhet nje mur i madhe te ve doset ne kufi qe ne kosove te shpetojm qe edhe ne mos te behemi si ju!

 • Artur Turi

  Artur Turi

  Πριν ημέρα

  @Gjon edhe nje gje tjeter ti dhe cdo shqiptar i kosoves si ty n mendim . Jeni ju te paret qe nxisni percarje , gje qe e duan serbet e gjith ballkani , ju vetem per at jeten qe kan dhen ata t paret tan sduhet t flisnit kshu . Probleme ka kudo dhe shum me te medhaja po ne jemi popull i vogel qe manipulohemi shpejt . Dhe un jam n europ e shikoj krime dit per dit po kta sja nxjerrin popullit n lajme se sduan t nxisin urrejtje

 • Artur Turi

  Artur Turi

  Πριν ημέρα

  @Gjon vlla po vazhdove te shikosh lajmet esht e kot qe flasim ✌👍 respekte

 • Gjon

  Gjon

  Πριν ημέρα

  @Artur Turi dost edhe une kam deshir ta shof Shqiprin ndryshe. Mirpo fatketsisht jeni ka fundoseni si shoqeri. Shiko lajmet ne Kosove shiko ne Shqipri. Ne lajme ne Shqipri qdo dit pothuajse ndegjon lajme trishtuese si vriteni pa meshir si shisni drog si vret djali baben,nusja vjerren etj etj. Tjesh i bindun se askund ne Evrop nuk gjen maskaradat si ne Shqipri. Ju edhe vajzat shqiptare tek serbi jeni duke i shitur. Turp skeni ju. Njerez pa pik ndergjegje. Nuk eshte nje pjese e popullit ne shqipri te qmendur po jeni 70% sepse shikoni sa krimineli u ba ne shqipri. Qdo i dyti veq te shikon si met vjedh diqka si met mashtru. Ju se meritoni shqiprin si toke. Ajo toke aq e bukur meriton popull mete mire jo monstra qe tr vrasin pa pik gjunafi e pa pik arsye. Jeni duke na helmuar edhe neve dhe edhe shqiptart e Kosoves kan filluar te behen kriminel si Ju. Po ne kemi fat qe ikemi nderkombetart se edhe me te zi ndoshta kishim qen.

 • Artur Turi

  Artur Turi

  Πριν 8 ημέρες

  @Blind Blind si mor nuk ka faj . Un kam punuar me kosovar e ata vetem ku t ta fusin po un nuk mund ti fus t gjith ne nje thes sepse kam njohur e njerez shum t mir . Shum e thjesht cfar do mbjellesh do korresh dhe ske pse t mbjellesh urrejtje .

 • Blind Blind

  Blind Blind

  Πριν 8 ημέρες

  @Artur Turi nuk ka faj ai qe nuk do shqiptarin e shqiperis. Jemi ber kriminela pa kuptim. Na duhet litari jo europa. Te mbërrijmë ne kto pika duhet o litari ose tna shfarosin se po na urren dhe guri e muri.

 • tanimallakastra
  tanimallakastraΠριν 10 ημέρες

  Keta moterqira duan plumbin ne balle qe ben kete vrasjen ,e ca te tjere qe vjedhin neper shtepi

 • Ervis Vlonjati
  Ervis VlonjatiΠριν 10 ημέρες

  Djali I hedhur thot po e bente hashashi o pasha nuk dinte me ca bente edhe ty do te vriste per lek I kish fluturuar truri

 • Dorentina Ukcenaj
  Dorentina UkcenajΠριν 11 ημέρες

  I pa edukate po me syze flitet para kamrave kur behet fjale per nje vrasje

 • Blendi Blendi
  Blendi BlendiΠριν 11 ημέρες

  Po a nuk she ky niri a si nuk pej hek syzat Kuku per ta 🙉

 • Lefi Sallata
  Lefi SallataΠριν 11 ημέρες

  Rrace nudLlenjsh

 • Just a Person
  Just a PersonΠριν 11 ημέρες

  Dukeni sa u eshte djegur barku....

 • Μπαμπης Καζαντζιου
  Μπαμπης ΚαζαντζιουΠριν 11 ημέρες

  Gjunaf do ju lutesha te gjith komentusave te mos ofendojn zoterin ai mund te ket probleme me shikimin dhe cdo gje qe thot e thot me vend

 • S S

  S S

  Πριν 8 ημέρες

  Ai i ma syzet per pordh er qa thu ai e ka rraf nipin pra thot kur e mora vesht dhe e qova vet n rajon ti thu nuk shef ncnc 🤦🏻‍♂️

 • Alis Alis
  Alis AlisΠριν 11 ημέρες

  Po ti onjeri ipakulturuar leri lotet e krokodilit perse ke dal e flet me ate shall eme ato syze cfare ben modelistin ky eshte respekti per nje grua te re qe e vrau nipi me shok. Ik ehiqi ato e dil tamam si burre ne mosh qe je e jo si femijet e shkolles

 • Artur Turi

  Artur Turi

  Πριν 9 ημέρες

  @Alis Alis ai perderisa po thot publikisht atje me ze dhe me fytyr e varni esht shum serioz . Nuk e tregon veshja seriozitetin e njeriut !!! Gjithsesi ne momentin qe nuk di gje smund t paragjykosh . Respekte .

 • Alis Alis

  Alis Alis

  Πριν 9 ημέρες

  Ka lidhje se ka nje far moshe edhe duhet te jet me serioz ne raste te tilla. Vetem po ka ndonje problem me syte edhe prap ka syze posacerisht per problemin 👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓

 • Artur Turi

  Artur Turi

  Πριν 9 ημέρες

  Po clidhje ka shalli e syzet ? Cfar tregon shalli e syzet ?

 • Agim Qosja
  Agim QosjaΠριν 11 ημέρες

  Nipi nuk ka marre pjese ne vrasje por e paska mbytur me peshqire 💩💩💩

 • Moisi Guri
  Moisi GuriΠριν 11 ημέρες

  Kur ngeleni keq beni si te mire te çilter e varfanjke ne gjithçka se te tille jeni,e kujt i duhet koka juaj apo mend tuaia as qenit.

 • Have Berisha
  Have BerishaΠριν 11 ημέρες

  Nka Turpi i mban Zyzet ska Faj ky i shkreti

 • Boss Hugo
  Boss HugoΠριν 11 ημέρες

  Ik I lini keta sduan njeril tjeri ju qifsha ropt ca spo degj

 • Aaa Fsfc
  Aaa FsfcΠριν 11 ημέρες

  Kush jeni ju qe shani ne kte lloj menyre si nuk ju vjen zor ca flisni A i keni syt ne ball a e shikoni a jo qe ky zotri duket nga fytyra sa i prekur eshte dhe ne fund te intervistes qan Pse nuk kuptoni qe syzet fshehin syt T ju vij turp ju qe shani ne kte lloj menyre nuk ka faj xhaxhai ca ka ber nipi ..nipi ka nen e bab e edukojn ata jo xhaxhai Ky zotrija duket sa njeri i mire eshte bravo zotri per iniciativen qe ke mar qe ke dhen intervisten e ke treguar te vertetn

 • heyy heyy

  heyy heyy

  Πριν 10 ημέρες

  Gjynah...

 • Aaa Fsfc

  Aaa Fsfc

  Πριν 10 ημέρες

  @Bob Dinger Me kaq sa po degjoj nga zotria duket se eshte burr me norma Kam par edhe komentet te faqet e tjtra qe kan shkruar dhe e mbeshtesin zotrin ne fjalet qe thot Kto njerzit qe komentojn duhet ta kupt qe e ka ber nipi dicka te tmerrshme dhe jo xhaxhai dhe te gjith qe thon duhet ta edukonin ka nen e bab ..ndaj mos komentoni kot me kot per zotrin po per nipin edh prindrit ..se nuk meret xhaxhai me edukimin e nipit

 • Bob Dinger

  Bob Dinger

  Πριν 10 ημέρες

  Eshte tamam burr me norma dhe familje e nderuar i njoh shume mire,te tilla fatkeqesi gjithkujt mund ti ndodhin ,prandaj ata qe shajne jane njerz qe kane te keqen ne shpirt dhe jane te semure qe po nuk shajne nuk qetesohen dot .me vjen shume keq qe i ka rene kjo fatkeqesi ilirit ...

 • Violeta Xhameta
  Violeta XhametaΠριν 11 ημέρες

  Si ke gytyr qe del dukesh nga syzet ti ore malaka kjo ndodh po jo te besh rolin e avukatit ti more indjot si nuk ks mar pjes cdo thuash ti zyze zi e mbaheni ju mallakastra per intriga turp tu vij turp nje grua qepe tj ore mos dil me zyze aty jeni te xhith te pa shpirt si e nuk kam mar pjes ne vrasje po e mbyten shko more tjeter i hedhur dhe i keq ok poooooooo mashtrus te ka nxhar ty po ne ka xhyxh ne ka shtet ne ajo nen ka femij mos ts len kur te kish orixhin malsori te shikoje ti syze kudo perfundije ju rac e keqe pef lek q byth ok malska se e njof at familje ve ve burg eeeee e di qe sk drejtesi prandaj thua ta len sakat te vuaj sic ka vuajtur ajo nen grua qepe komedin me gazetaret sk pun bejn punen ta kem femije djeg e perveloj me uj te valuar

 • B Dukaa

  B Dukaa

  Πριν 10 ημέρες

  Violeta Xhameta ti zonje meso te shkr njher se me je ber si kta pushtat grek , me kte “malaka” ti shqiptare flet me fjal greke , turp t te viii

 • heyy heyy

  heyy heyy

  Πριν 10 ημέρες

  Ka sh.te drejte ...si efut te gj.mallakastren ti... Ja beri femija...femija ta heqi... Cfaj kan vellezerit emigrant

 • Bledi Salaj

  Bledi Salaj

  Πριν 11 ημέρες

  Po ik moj fak se ti qenge fare pa nje gram shkoll si ky nipi ktij E gjete ti te gjith mallakasterjotet qëngan dallaverexhinj Ik ha na nje tas grosh,se ske horizont ti për kto pun.

 • Mirela Çelaj
  Mirela ÇelajΠριν 12 ημέρες

  Ata meritojn vdekjen te 3 ne litare 😤😤😤

 • Mery Mery
  Mery MeryΠριν 12 ημέρες

  Ti varin te tre mostrat, ska meshire per ato plehra, E Emat e tyre me mir te kishin bere nje m... sesa djem kshtuhi,

 • Lili Adamo
  Lili AdamoΠριν 12 ημέρες

  O te dhjefsha syzet po' hiqi syzet o te qifsh a racen nipi jot e ka vrare me dy shoket e tij drogmenpo mbytja nuk eshte vrasje o gomar xhaxhka po' ti kaq budalla behesh apo ben sikur nuk kupton o te qifsh a syzet dhe baluket Mos qish o gomar sa me keto qe po' tregon po' Na ben per te dhjere ik ore gomar xhaxhka edhe ti nuk po' thua te Verteten si ke fytyre dhe del ne medja

 • B Dukaa

  B Dukaa

  Πριν 10 ημέρες

  Lili Adamo ooo t qifsha ropt o rrac qiri mutit. Per ca komenton kot o ropqir ty do qir motra mu n pith. Ky zotria esht burr zotni , nk po e mbron nipin edhe pse e ka nip nuk po e mbron po thot TE VARET. Po ku mer vesh ti o shkerdhat ti dukesh nga emri q je ropqirrrr

 • Komenti Komenti
  Komenti KomentiΠριν 12 ημέρες

  ky eshte burr jo me mbrojt palacotj

 • Curraj Eperm
  Curraj EpermΠριν 12 ημέρες

  Qa ta ben uladi nuk ta ben perendia mase edhe shoket e kan fute ne kte rruge por vetem drejtesia pa llogarit as mosh as vrasjen duhet te japin per te tre personat denim me vdekje se keshtu po u falen do kete per her gjera te tilla pa meshir per te tre ose vetgjyqesi ska falje per nje gje te till se po dolen koha e ka provuer se jan kthyer ne monstra ok

 • Ishmet Meti
  Ishmet MetiΠριν 12 ημέρες

  Edhe ty bure i hedhur dhe i shkathet me dukesh po hiqi syzat me pasqyre o i goditur ne vrasje por e mbyti vrares eshte

 • Eno Dervishi

  Eno Dervishi

  Πριν 6 ημέρες

  Esht shum e thjesht me bo komentet bombarduese nga disa muta trima tastjerash qe nuk ndjejne dhembshuri... bashk me disa media robqime... ky burri jo syze po edhe dylbinj po te kishte !! Me fjalet qe ka then bravo i qofte .. fjalim burrash e jo kurvash Na myten fara e keqe e analfabudallenjeve...

 • Lola L

  Lola L

  Πριν 10 ημέρες

  @Bledi Salaj Bravooo te qoft fjal shum me vend ke thën Respect

 • B Dukaa

  B Dukaa

  Πριν 10 ημέρες

  Bledi Salaj 👏👏👏

 • Gazmend Drekaj

  Gazmend Drekaj

  Πριν 11 ημέρες

  @Bledi Salaj fiks ke te drejt me dhimsen shum met vertet te dyja palet.

 • Bledi Salaj

  Bledi Salaj

  Πριν 11 ημέρες

  @Gazmend Drekaj personin ne fjal e njoh personalisht,ndaj Shkrujta Po si i thon ate qe te ben femija sta bën perendija Mjer atyre qe u ka ren halli

 • Bajram Ajazi
  Bajram AjaziΠριν 12 ημέρες

  Heki syzet o ganster, se nukë je plazhë kahë bënê.je kahë epë intervistë.

 • S S
  S SΠριν 12 ημέρες

  A ka pidhmotrre burr me than per nipin t varet a ta qifsha gjakun ai dhe fmij sado qe gaboj ska varje ka burg o kurv burr pranej ska varje

 • Znnn Zkkk

  Znnn Zkkk

  Πριν 6 ημέρες

  S s jam ndakort me ty jam nen vet dhe me vjen shum keq kur degjoj keto fjal nga prinder dhe daja per nje femi 16 vjec nuk e justifikoj por simbas gjerave ka qene i pa mbeshtetur

 • Blind Blind

  Blind Blind

  Πριν 8 ημέρες

  Po ma mir ta varesh se sa te vijn tjetri ne 5 te mgjesit dhe te vrasin me plak e plakë. Keshtu fillon gjakmarrja. Kush ta fal gjakun sot as gabeli. Ka vrar duhet te vritet perndryshe do ikin dhe te pafajshmit. Shprehja thotë (lere te jetoj qe te te len te jetosh).

 • Violeta Xhameta
  Violeta XhametaΠριν 12 ημέρες

  Nipi bashk puntor sk te bej shkolla as e as bashkepunetor quhet zotri u bet hasem me xhakun tuaj femija ta fut koken ne thes ok nuk justifikohet pse svrau vrten o shoket po nje nen grua ok denim te pa petshkruar qot te ishte dhremijet tan

 • Violeta Xhameta

  Violeta Xhameta

  Πριν 8 ημέρες

  @FLAMURTARI boys ti jo ske shanc ke robet po un shava ok jsm grua dhe svlen te shaje ok qepe gojen se zdi me ka ke te besh ok qepe jemi malsor dhe se kemi zakon tr merdmi me gra ok burat tan ne do kur tr duash ta provosh a e ben dot a jo sofendovs kerken dhash mendim kujdes mallaleshi ok

 • Violeta Xhameta

  Violeta Xhameta

  Πριν 9 ημέρες

  E para ste shava nuk ke shanc ke robt ti ke malsordt sk byth ok un jam grua kam dhe bura po me e qep mos i jep me gojes garip ju jeni mesuar me gra ne meremi me bura om po jorbt ti se fis e cke

 • FLAMURTARI boys

  FLAMURTARI boys

  Πριν 10 ημέρες

  @Violeta Xhameta o te qifsha rracen se e para e punes sjam nga mallakastra e as e njoh fare as viktimen e as autorin po pse ofendon te qifsha rracen ,, si ka mundsi qe ekzistojn njerez si puna jote o te qifsha pragun e deres , as te ofendova as te shava pse karin ben gangsterrin ktu ne tastjer sma thua ne sy kete se ti qi robt

 • Violeta Xhameta

  Violeta Xhameta

  Πριν 11 ημέρες

  Nje per te xhith ajo iku skthehet me ngushellime familjes keq ndihen te xhith dhe ai me syza te zeza kjo histori 3 dit zxhat mjerr ajo iku ata qe do vuajn denimin llogari ke zoti familjet e shkreta sk faj jeta vaxhdon keshtu paska qen e shkruar asnje se kthen dot mrapa tinia te ver mend xhe sfituan jeten e tyre shkatruan dhe keq familjeve ok sk koment me ps gjal idhalla sna bi per pjes ngushellime

 • Violeta Xhameta

  Violeta Xhameta

  Πριν 11 ημέρες

  Sido te thoni et justifikoni oooo te beni avukatin zotri qepe se ste qe ks ber nipi juaj yi studhjalo esht a je ne thjedht nje koment po te kisha ne dor un ty ju sa ke nr pidh te motres shkofsh a vtitet frmrs nena ju jeni ctr them cado te them svlen ooooo malakster jemi malsor dhe dhe ju wepeni mos hspni goj sr vrimat e murit ku hy miu uuuuu sh ok

 • Fabio Fabio
  Fabio FabioΠριν 12 ημέρες

  DJAL I HEDHUR DO TE THOT DJAL I SHKATHET,,, POR KY NIPI I JUAJ ESHT DJAL I POSHTER, I PA BES DHE I PA NDER,, 3 PERRSONAT QE KRYEN KRIMIN MERITOJN LITARIN,, ESHT TURP TI THUASH DIKUJ JAM SHQIPTAR POR SHANSI I JON ESHT SE JEMI PJES E EUROPES SEPSE PER NDRYSHE DO TE ISHIM SI VEND I HUMBUR I AFRIKES,,

 • Eno Dervishi

  Eno Dervishi

  Πριν 6 ημέρες

  @heyy heyy bashkohem me mendimin tuaj 👌

 • heyy heyy

  heyy heyy

  Πριν 10 ημέρες

  I hedhur nga mallakastra ithon afer rrugacit ose prototip. Familjaret se kan mbrojn ... Skan faj familjaret...mjer ke ze

 • Vali Hoxhalli

  Vali Hoxhalli

  Πριν 12 ημέρες

  ï

Επόμενο